Packshot

Packshot – Fotografia reklamowa – zdjęcie reklamowe produktu wykonane do celów reklamy prasowej lub filmu reklamowego. W reklamie to packshot jest głównym źródłem wiedzy o produkcje, o jego wyglądzie, charakterystycznych cechach, dlatego jego wykonanie ma kluczowe znaczenie dla postrzegania produktu i pozycjonowania marki.

Wykonywane w studio w neutralnym oświetleniu z zachowaniem maksymalnej poprawności technicznej oraz zapewnieniu ostrości całego przedmiotu. Małe przedmioty fotografowane są na stoliku bezcieniowym dla większych przedmiotach wykorzystywane jest tło fotograficzne.

W postprodukcji zdjęcia poddawane są retuszowi i szparowaniu. Celem ratuszu jest jak najlepsze odwzorowanie kolorów, nasycenia barw, detali i faktury przedmiotu. Można to zapewnić wykorzystując skalibrowany monitor, wzorniki kolorystyczne i wiedzę potrzebną do właściwego panowania nad światłem.

Wykonuję zdjęcia dla sklepów internetowych, do katalogów reklamowych oraz ulotek. Galeria prezentuje przekrój i różnorodność wyzwań stawianych przez zleceniodawców.

 

Zdjęcia mogą być wykonywane w lokalizacji klienta lub po dostarczeniu do studia, istnieje także możliwość transportu do i od klienta przygotowanego zestawu produktów.